NBII – Szép volt, fiúk!

Győzelemmel zártuk az idei NB2-es bajnokságot. Büszkék lehetünk a fiúkra; a szezon előtt tudtuk, hogy nehéz lesz fiatalként felnőttek között, és 15 mérkőzést kellett várnunk az első győzelemre. Út közben ráadásul két magas emberünk keresztszalag szakadást szenvedett. Nem törtünk össze, nem adtuk fel, dolgoztunk tovább, és a munkának eredménye is lett: az utolsó 10 mérkőzésünkből 5-öt nyertünk.

Az utolsó két ellenfelünk ellen visszavágókra mentünk idegenbe. Hazai pályán sok ponttal nyertünk mindkétszer, de akkor voltak hiányzóik, pl. a BKG egészen más szerkezettel fogadott minket, mint amikor nálunk voltak.

Mindkét mérkőzést talán kicsit túl sok önbizalommal kezdtük, leeresztve, alábecsülve az ellenfelet. A BKG ellen is fordítottunk, de nem sikerült célba érni, pedig közel volt. Az első negyedben „elfelejtettük”, hogy kell embert fogni, és aztán zónával rendbe szedtük, de a végén, amikor egyenlíthettünk volna, mi mellé dobtuk vagy elléptük, ők pedig bedobták. Ebből is tanulhattak a fiatal játékosaink, és a következő edzésen újra átvettük az emberfogás lényegét.

A Bikák ellen előre meg lett mondva, hogy nem fogom „megmenteni” őket zónával, embert fogunk végig. Eleinte le voltunk lassulva, támadásban és védekezésben is. A második negyed előtt sikerült összeszedni a csapatot, és teljesen más intenzitással, akarattal léptünk a pályára, átvettük az irányítást. Gratulálok a Bikáknak is, mert nagyon akartak, hajtottak, és bár a 19 pont úgy tűnhet, hogy könnyű volt, 100% hajtásra voltunk kényszerítve a végső percekig.

Minden bizonnyal ez volt Hajnal Adrián utolsó mérkőzése velünk, mivel Sopronban folytatja egyetemen. Sok sikert kívánunk neki, ő is egy legenda marad nálunk, aki utánpótlásból felnőttig a klubnál nevelkedett. Hozzáállásával, szorgalmával, akaratával példakép marad minden fiatal számára.

A csapat egyébként jövőre úgy tűnik, hogy egyben marad. Néhány U19-es fog bemutatkozni még és feljátszani, és szerintem, tekintve arra, hogy mennyit fejlődtünk és keményedtünk ebben a szezonban, a következő még sikeresebb lehet.

2024-05-17, illetve 2024-05-24, Budapest, NBII. Közép régió, rájátszás

BKG Prima Szigetszentmiklós – Dunaújvárosi Sárkányok 85-78 (27-17,20-17,20-21,18-23)

Csapat: Hajnal 3/3, Csernák 2, Matucza, Véner 3/3, Katona 17/15, Bognár 25/12 (11 lepattanó, 7 gólpassz), Rabi 6 (19 lepattanó), Hoffmann 22/3

Budapesti Bikák U23 – Dunaújvárosi Sárkányok 54-73 (22-13, 15-24, 9-19, 8-17)

Csapat: Hajnal, Csernák 5/3 (7 lepattanó, 7 gólpassz), Matucza 2, Véner 6/6, Katona 11/9, Bognár 24/12, Rabi 21/15 (18 lepattanó), Hoffmann 4 (13 lepattanó)